Néhány éve foglalkozom a Reikivel és mindig meglepődöm, amikor valaki Reiki ismeretanyagként kezel attól eltérő, vagy abba nem illő információkat. Arról nem is beszélve, mikor tanítja ezeket az ellentmondásokat. Nem állítom, hogy az én ismereteim abszolút mérvadók lennének, ezért arra kérek mindenkit, aki a soraimat olvassa, hogy kezelje azt fenntartással. Gondolja végig és csak akkor fogadja el, ha már maga is velem egyező következtetésre jutott, vagy átgondolva az állításaim, azokat logikusnak és elfogadhatónak tartja. téveszmék
A zuhanyzás tilalma 12 órán keresztül
Gyakran olvasom más Reikivel foglalkozók bejegyzéseit, hirdetéseit. Ezt alapvetően azért teszem, hogy ez által is új gondolatokhoz jussak vagy új ismereteket szerezzek a témában. Nem sokkal ezelőtt olvastam egy hirdetést egy fiatal Reiki mestertől, aki a tanfolyamát hirdette és én megdöbbenve fedeztem fel benne egy intelmet. Készülj úgy, hogy a tanfolyam után 12 órán át nem zuhanyozhatsz! Vizsgáljuk meg ezt a kijelentést kicsit távolabbról indulva!
A Reiki nyitottsága
Több energetikai ágat tanultam mielőtt ráleltem a Reikire. A legkellemesebb csalódás számomra az a nyitottság volt, ami ezt a tradicionális japán energiagyógyász tant jellemzi. Nyitott, egyszerű és logikus. Éppen ezért fontos, hogy ezt a zuhanyzásra vonatkozó állítást megpróbáljuk a helyére tenni.
A víz szakrális jelentősége
Bármelyik spirituális irányzatot nézzük, mindegyikben a víz mágikus erővel bíró anyag. Több olyan meditációs gyakorlat létezik, ami az energiatest megtisztításához azt a vizuális elemet használja, amely során a meditáló magát zuhany, vízesés vagy patak vizében látja. A víz, ahogy áramlik, lemossa rólunk a szennyeződéseket és ennek szinonimájaként az energiatestünkről is lemossa a negatív energiát. A Reikiben is alkalmazunk ilyen technikát, például amikor kezelés után, az energia adó kezet mos. Ennek elsődleges jelentősége, hogy megszabaduljunk a nemkívánatos energiamintáktól.
Mit sugall a fenti intelem?
Készülj úgy, hogy a tanfolyam után 12 órán át nem zuhanyozhatsz! A víz tehát ezen állítás szerint lemossa a tanfolyam alatt megszerzett energiamintát? A tanfolyam legfontosabb eleme, a beavatás eredményessége sérül? A 21 napig tartó tisztulási folyamat sérül, amit a rezgésszint emelkedés okoz? Logikusan átgondolva a válasz a következő:
A tanfolyam legfőbb eleme a beavatás, aminek lényege, hogy megteremti a kapcsolatot a Reiki energia és közted. Képes leszel a beavatás pillanatától biztonsággal csatornázni a Reiki energiát. Ez nem sérülhet attól, hogy lezuhanyzol!
A beavatást követő rezgésszám emelkedés egy 21 napos tisztulási folyamatot indít el. Ezt a folyamatot sem a zuhanyzás, sem más spirituális fürdés nem befolyásol, hiszen a beavatás eredménye, ami nem sérül a zuhanyzástól!
A tanfolyam alatt megszerzett energia, az életenergia. Abban az esetben, ha az életenergia a zuhanyzással lemosható lenne, a világ egyik legveszélyesebb dolga lenne ránk nézve a zuhanyzás. A tudomány mai állása szerint nemhogy egészséges, de beteg ember sem szokott belehalni a zuhanyzásba. (Itt a tisztálkodást szolgáló, egyszerű zuhanyzásra gondolok.)
Összegzés:
Egyes energetikai kezeléseknél fordul elő az az intelem, ami során megkérik a kezelt személyt, hogy a kezelést követően kb. 12 órán keresztül ne zuhanyozzon. Az ilyen esetekben vélhetően nem, vagy nem csak életenergiát áramoltattak. Az ilyen kezelések jellemzően nem részei a Reiki tanoknak. Ezért ugyan hátránnyal nem jár, ha a Reiki kezelést követően nem zuhanyzunk 12 órán át, és az életenergia áramlását sem befolyásolhatja az. Egy Reiki kezelés után akár 48 órán át is hathat a beáramoltatott életenergia. Amennyiben erre negatív hatással lenne a zuhanyzás, akkor nem 12 órán át kéne azt mellőzni, hanem 48. Ezért azt gondolom, hogy ez az állítás egy dogma, egy tévhit, ami nem bír valós tartalommal.